تابلو مینیاتور برجسته
وبلاگ

تابلو مینیاتور برجسته

تابلو مینیاتور برجسته اولین بار در دهه 1520 ، در دادگاه فرانسه و انگلیس ظاهر شدند. آنها مانند مدالها قابل حمل بودند ، اما رنگ هم داشتند.

اولین نمونه ها توسط دو مینیاتور هلندی ، ژان کلوت که در فرانسه کار شده بودند و لوکاس هورنبوت در انگلستان تابلو مینیاتور برجسته نقاشی كرده بود.

تابلو مینیاتور برجسته

يكي از بهترين هنرها است كه ارزش زيادي دارد. تابلو مینیاتور برجسته ابتدا برای تزئین و نشان دادن کتابهای دست نوشته نقاشی شدند.

در واقع ، کلمه مینیاتور از کلمه لاتین مينيار آمده است. این به معنی رنگ آمیزی با سرب قرمز است ، عملی که برای حروف بزرگ استفاده می شد.

از دهه 1460 کتاب های دست نویس باید با کتاب های چاپی رقابت کنند. با این حال ، در همان زمان ، مراجعین ثروتمند طیف گسترده ای از کالاهای لوکس را خواستار شدند.

مینیاتوریست هایی مانند سیمون بنینگ همچنان به تصویرگری کتب گران قیمت پرداختند ، بلکه مینیاتورهای مستقلی را نیز به مشتریان ارائه می دادند.

بعضی دیگر برای كار خصوصی بودند ، برخی دیگر اشیاء مطلوب نيز تابلو مینیاتور برجسته را نقاشي مي كردند.

ابن تابلو اولین بار در دهه 1520 ، در دادگاه فرانسه و انگلیس ظاهر شدند. آنها مانند مدالها قابل حمل بودند ، اما رنگ هم داشتند.

اولین نمونه ها توسط دو مینیاتور هلندی ، ژان کلوت که در فرانسه کار شده بودند و لوکاس هورنبوت در انگلستان تابلو مینیاتور برجسته نقاشی كرده بود.

تابلو مینیاتور برجسته سلطنتی دوره 1580-1625 ميلادي

این نوع تابلوها مخصوصا برای سلطنت مفید ولي كوچك بودند كه به شخصه و بعضا در یك مراسم عمومی به نشانه طرفداری سلطنت اعطا می شدند.

اما از آنجا که می توان یک تابلو مینیاتور برجسته را به صورت دسته بندی نشده ارائه کرد ، شخص دریافت کننده آن اغلب هزینه تهیه یک محل مناسب براي نگهداري تابلو مینیاتور برجسته را داشت.

افراد ثروتمند الیزابت اول در دهه 1580 ، هنگامی که انگلیس پروتستان توسط اسپانیای کاتولیک مورد تهدید قرار گرفت ، شروع به پوشیدن تصویر او به عنوان نشانه وفاداری کرد.

جیمز اول ، که در سال 1603 تاج و تخت را به ارث برد ، از الیزابت قدرت تبلیغاتی مینیاتورها و تابلو مینیاتور برجسته را یاد گرفت و در زمان سلطنت وی نیکلاس هلیارد و اسحاق الیور بسیاری از تابلو مینیاتور برجسته پادشاه و خانواده او را نقاشي و ترسيم كرد.

تابلو مینیاتور در دوره بازسازي سلطنت انگلستان

ساموئل کوپر در سال 1642 كسب و كار خود را تأسیس کرد و پس از اعدام چارلز اول در سال 1649 به طور موفقیت آمیز به کار خود در لندن ادامه داد ، مشتری های او از جمله الیور کرومول و خانواده اش بودند.

سلطنت انگلستان در سال 1660 دوباره بازسازي شد ، کوپر به سرعت به حمایت از چارلز دوم و خانواده اش حمايت كرد و مشهور شد. مینیاتور برجسته شد که در سال 1663 وی به عنوان پادشاه انگلستان منصوب شد.

ریچارد گیبسون که پس از مرگ کوپر در سال 1672 مینیاتوریست پادشاه شد. رقیبان جوانتر شامل نیکلاس دیکسون و پیتر کراس بودند.

دیکسون قلم موهای تميز و براق كرد ، در حالی که پیتر کراس با لمس های ظریف و نقطه های ، جلوه ای از تمرکز نرم را ایجاد مي كرد.

نقاشی روی عاج و تابلو مینیاتور برجسته

اولین هنرمند بریتانیایی که روی عاج نقاشی کرد ، برنارد لنز ، در حدود سال 1707 بود. در همان زمان که عاج جایگزین كاغذ شد، تابلو مینیاتور برجسته کوچکتر شدند.

این احتمالا به دلیل دشواری استفاده از آبرنگ روی عاج بود. یکی دیگر از دلایل ممکن است تابلو مینیاتور برجسته عاج كوچك بودند.

این تابلو در ابتدا یک سرگرمی بود. تا دهه 1760 بیشتر مینیاتورها به صورت حرفه ای آموزش نمي ديدند. پنه لوپه کارواردین یک متخصص حرفه ای آماتور بود ، در حالی که جروز اسپنسر ، اصالتا یک فوتبالیست ، و ساموئل کوتس ، یک داروساز ، هر دو خود آموز بودند.

بسیاری حتی مینیاتورها تمام وقت نبودند. لوک سالیوان حکاکی مي كرد و توماس فرای کارخانه چینی Bow را اداره مي كرد.

تابلو مینیاتور در قرن هيجدهم ميلادي

در اوایل قرن 18 مینیاتوریست ها روش هایی را برای آسان تر کردن نقاشی عاج با رنگ آبرنگ آزمایش کرده بودند. این موارد شامل سفت شدن عاج ، از بین بردن آن و برچسب رنگ می باشد.

جرمیا میر سپس از پیشرفت های پیشینیان خود استفاده کرد و به دیگر هنرمندان امکان کار بر روی عاج را نشان داد. تابلو مینیاتور برجسته عاج به روشي متداول تبديل شد.

در اواخر دهه 1760 ، تعدادی از هنرمندان جوان ، مینیاتوریست شدند ، از جمله ریچارد کووزوی ، جان اسمارت و ریچارد کراس ، که همه در حدود 1742 متولد شدند. از 14 سالگی ، این پسران در مدرسه نقاشی جدید ویلیام شیپلی ، اولین مدرسه در لندن شرکت کردند.

تابلو مینیاتور برجسته و آکادمی سلطنتي

در سال 1768 گروهی از هنرمندان مستقر در لندن آکادمی سلطنتی هنر را تأسیس کردند. در نمایشگاه های سالانه آکادمی ، مینیاتورها،  ، تابلو مینیاتور برجسته خود را در اتاقی پر از نقاشی های بزرگ روغن به نمایش می گذارند.

بسیاری از آنها برای جلب توجه مردم ، تابلو مینیاتور بزرگتر و افراد مشهور را نقاشی می کردند. برخی دیگر از پرتره هاي تمام قد و رنگ غنی تقلید می كردند.

رشد ثروت ملی ، بازار پرتره را ترغیب کرد. تعداد زیادی از هنرمندان جوان نقاشی مینیاتوری را در دست گرفتند و به مشتریان ارائه می دادند و از عزیزان خود یادگاری می گرفتند.

بسیاری مانند اسکاتلندی جان گوگل برای یافتن کار به لندن آمدند ، اما توماس هازلورست در شهر پررونق خود ، لیورپول ، یک بازار سودآور یافت.

فروشگاه رویا مد از جمله فروشگاه هایی می باشد که در زمینه فروش تابلوهای بسیاری فعالیت دارد. شما برای خرید اینترنتی از این فروشگاه می توایند به سایت فروشگاه مراجعه کنید و تابلوی مورد نظر خود را انتخاب و آن را سفارش دهید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *